Alice Čop (Velenje) in Klára Veselská (Praga) sta napisali terapevtsko pravljico za otroke “O HUDOBNEM ZMAJU KORONARJU IN KAKO SO GA LJUDJE PREMAGALI”, ki pomaga otrokom bolje razumeti situacijo v kateri se trenutno nahajajo zaradi širjenja virusa.

Pravljica je napisana strokovno. Alice je dramaturginja, Klara pa otroški klinični psiholog in psihoterapevt. S Kajetanom Čopom so v manj kot enemu tednu pripravili PDF knjižico. Original je v češčini, pravljica je prevedena v angleščino in slovenščino. Tu je tudi angleška različica. Za tiste, ki bi jo raje poslušali, pa je pravljico za vas prebrala naša učiteljica slovenščine Lili Salamon, tako da si lahko privoščite verzijo za poslušanje…
V slovenščini bodo poleg pdf-ja za internet natisnili tudi knjižico. Kajetan bo preko Zavoda za kulturo Šoštanj v občini Šoštanj omogočil, da bo vsako gospodinjstvo prejelo en izvod. Vsi ustvarjalci to počnejo pro bono, želja pa je, da bi vsak otrok v Sloveniji dobil en izvod.