V aprilu smo, tako kot vsako leto, praznovali svetovni dan knjige. Knjižničarka Mateja Sitar Zevnik se je v sodelovanju z učiteljicami 1. triade v okviru tega letos spomnila na otroke v azilnem domu, ki imajo, tako kot vsi otroci tega sveta, radi knjige in radi berejo in vsaj v teh trenutkih pozabijo na kruto stvarnost. Zato so se odločili, da jim podarijo slikanice in jim tako polepšajo bivanje v azilnem domu.

Učenci 1., 2. in 3. razreda so zbrali kar 256 slikanic! V sodelovanju z OŠ Livada, kjer se ti otroci učijo slovenščine, je knjižničarka te otroke povabila na šolo, kjer smo jim pripravili prijazen sprejem in jim podarili knjige. Na obrazih jim je zasijal nasmeh, oči in usta pa so govorila: HVALA!!!

V njihovem in našem imenu HVALA VSEM ZA PODARJENE KNJIGE!