DSCN2545 DSCN2546 DSCN2548 DSCN2551 DSCN2563 DSCN2564

Mesec april smo posvetili knjigi – zaključili smo bralni znački (S knjigo v svet in Eko bralno značko), zagreti bralci pa nadaljujejo z Miškino bralno značko “Rad berem knjige”, ki bo trajala do konca šolskega leta, veliko smo brali (pred začetkom prve ure, pri pouku, v jutranjem varstvu, podaljšanem bivanju, med odmori), pripovedovali in pisali pravljice, obiskovali knjižnico ter v sodelovanju s knjižničarko Matejo pripravili kulturni dan ob svetovnem dnevu knjige. Iz knjig smo iskali podatke o Španiji, o kateri smo pripravili govorni nastop, ki smo ga predstavili učencem od 1. do 3. razreda. Plakati in naš bikec Ferdinand krasijo avlo šole. S tem pa se naša ljubezen do knjig ne konča – brali in ustvarjali bomo tudi v prihodnje.

Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo. (mongolski pregovor)